rozšířené vyhledávání
cz

Překlad (translations)

Město Benátky nad Jizerou
Město
BENÁTKY nad Jizerou
Oficiální stránky města

Knižní novinky pro děti a mládež

Zobrazeno 1-30 ze 45
#

100 pohádek / Disney

Datum: 1. 6. 2023

V měsíci červnu se v knižních tipech připojíme k oslavám stého výročí založení studia Walt Disney a jeho pohádkových postaviček. Při této příležitosti vychází spousta zlatých a platinových kolekcí pro kluky i holky : Ledové království, Auta, klasické Disneyho princezny, Star Wars a mnoho dalších.

Jaké to je být ptákem  1

Jaké to je být ptákem

Datum: 2. 5. 2023

Prostřednictvím vyprávění plného zajímavostí od oceňovaného ornitologa Tima Birkheada a krásných ilustrací Catherine Raynerové se s vámi tato knížka podělí o tajemství dvaceti našich opeřených přátel.

Hrnečku, vař!  1

Hrnečku, vař!

Datum: 3. 4. 2023

Nový komiks od Kateřiny Čupové pro všechny malé, větší i největší čtenáře – a je to velká bašta, i kdybyste snad kaši neměli rádi. Kniha lákavě kombinuje na pohled neslučitelné žánry a tradiční pohádkové vyprávění se tu potkává se superhrdinskými motivy, venkovskou satirou i japonskou inspirací...

Avatar a jeho svět 1

Avatar a jeho svět

Datum: 1. 3. 2023

Z novinek našeho knižního fondu bychom Vám rádi doporučili „Avatar a jeho svět“ - obrazovou encyklopedii plnou zajímavostí o jednom z nejslavnějších sci-fi filmů...

Knihovnička Wednesday Addamsové : oblíbené strašidelné citáty a děsivé příběhy jedné hrůzostrašné holky  1

Knihovnička Wednesday Addamsové : oblíbené strašidelné citáty a děsivé příběhy jedné hrůzostrašné holky

Datum: 1. 2. 2023

Do únorových novinek jsme z nových knih vybrali titul „Knihovnička Wednesday Addamsové : oblíbené strašidelné citáty a děsivé příběhy jedné hrůzostrašné holky“...

Rozděl-ení  1

Rozděl-ení

Datum: 2. 1. 2023

Na začátku nového roku Vám z nových knih pro děti a mládež fondu MěK Benátky nad Jizerou doporučíme komiks o rozdělení Československa od českého autora Martina Šinkovského, jehož komiksové příběhy mají propracované scénáře a mnohovrstevnaté příběhy...

Ruby Redfortová: Podívej se mi do očí  1

Ruby Redfortová: Podívej se mi do očí

Datum: 5. 12. 2022

V prosinci si Vám jako knižní tip pro mládež dovolujeme nabídnout knihu „Ruby Redfortová: Podívej se mi do očí“ od britské autorky série úspěšných knih pro mládež Lauren Childové.

Stránky & spol., Tily a knižní tuláci  1

Stránky & spol., Tily a knižní tuláci

Datum: 2. 11. 2022

Z novinek našeho knižního fondu pro mladé čtenáře bychom rádi doporučili úžasný příběh z kouzelného knihkupectví „Stránky & spol., Tily a knižní tuláci“ od anglické spisovatelky a novinářky Anny Jamesové.

Cha cha chá, zasmál se Mordechaj 1

Cha cha chá, zasmál se Mordechaj

Datum: 3. 10. 2022

Na měsíc říjen bychom Vám rádi doporučili knihu "Cha cha chá, zasmál se Mordechaj" od české autorky Kláry Smolíkové (nar. 1974), kterou mohou znát dětští čtenáři z časopisů Sluníčko, Mateřídouška, Pastelka nebo Čtyřlístek. Spolupracovala také na večerníčku Vynálezce Alva...

Opovaž se mě číst!  1

Opovaž se mě číst!

Datum: 1. 9. 2022

V prvním školním měsíci bychom Vám rádi představili knihu "Opovaž se mě číst!" Tuto nadmíru barvitou, paličatou a půvabnou obrázkovou knížku napsal jeden legrační mužíček jménem David Sundin, známý švédský komik a moderátor.

#

Hravý průvodce Českem I., výlety, které nadchnou děti i rodiče

Datum: 28. 6. 2022

Na prázdniny či volné víkendy tentokrát doporučujeme knihu doslova ideální na léto: „Hravý průvodce Českem I., výlety, které nadchnou děti i rodiče“ od Ivy Petřinové.

Příběhy z Krkonoš v komiksech 1

Příběhy z Krkonoš v komiksech

Datum: 1. 6. 2022

Na poslední letošní školní měsíc jsme pro Vás připravili další várku knižních novinek. Jednou z nich jsou Příběhy z Krkonoš v komiksech od českého spisovatele Jiřího Loudy.

Dobrodružství na moři 1

Dobrodružství na moři

Datum: 3. 5. 2022

Pro tento měsíc bychom Vám rádi doporučili knihu Dobrodružství na moři od britského dobrodruha a spisovatele Edwarda Michaela Grillse, píšícího pod pseudonymem Bear Grylls.

Dcera hlubin 1

Dcera hlubin

Datum: 31. 3. 2022

Z novinek našeho knižního fondu bychom Vám rádi doporučili knihu Dcera hlubin od oblíbeného amerického autora Ricka Riordana, známého zejména díky úspěšné knižní sérii Percy Jackson.

Nicky a Věra – Příběh Nicholase Wintona a jeho dětí 1

Nicky a Věra – Příběh Nicholase Wintona a jeho dětí

Datum: 1. 3. 2022

V měsíci březnu Vám doporučujeme knihu Nicky a Věra – Příběh Nicholase Wintona a jeho dětí od českého autora Petra Síse.

Ahoj hrdino! 1

Ahoj hrdino!

Datum: 2. 2. 2022

Pro tento měsíc bychom Vám rádi doporučili knihu Ahoj hrdino! od australské spisovatelky a psycholožky Karen Youngové.

Hlava v hlavě 1

Hlava v hlavě

Datum: 3. 1. 2022

V novém roce bychom Vám rádi doporučili knihu Hlava v hlavě od spisovatelů Davida Böhma a Ondreje Buddeuse.

Albert Einstein 1

Albert Einstein

Datum: 2. 12. 2021

V posledním měsíci letošního roku bychom rádi představili soubor komiksově zpracovaných biografií zaměřující se na známá jména ve světě vědy, jako je Albert Einstein, Isaac Newton, Marie Curie a Luis Pasteur od španělského autora Jordi Bayarriho.

R. U. R. komiks 1

R. U. R. komiks

Datum: 2. 11. 2021

V měsíci listopadu bychom Vám rádi doporučili komiksové vydání románu Karla Čapka R. U. R. od české kreslířky a animátorky Kateřiny Čupové.

Chlapec, krtek, liška a kůň 1

Chlapec, krtek, liška a kůň

Datum: 4. 10. 2021

V prvním podzimním měsíci Vám doporučujeme knihu z pera anglického autora Charlieho Mackesyho – Chlapec, krtek, liška a kůň.

Pravidla pro holky 1

Pravidla pro holky

Datum: 20. 9. 2021

Na začátku nového školního roku bychom Vám rádi představili knihu Pravidla pro holky od dvou amerických spisovatelek Candace Bushnell a Katie Cotugno.

Navždycky 1

Navždycky

Datum: 1. 7. 2021

Z novinek našeho fondu pro děti a mládež bychom Vám rádi doporučili knihu Navždycky od autorky Olgy Zbranek Biernatové, která píše pod pseudonymem Nofreeusernames.

Můj kamarád Rufus 1

Můj kamarád Rufus

Datum: 1. 6. 2021

Do tradiční rubriky Knižní novinky pro děti a mládež jsme tentokrát vybrali titul Můj kamarád Rufus od české autorky Romany Suché.

Něfo 1

Něfo

Datum: 6. 5. 2021

V měsíci květnu bychom Vám rádi představili knihu s názvem Něfo od oblíbeného autora dětské literatury, Davida Walliamse.

Kaziměsti 1

Kaziměsti

Datum: 15. 4. 2021

Román Kaziměsti od českého autora Martina Bečana pojednává o čtveřici přátel, kterou čeká velké dobrodružství...

Olinka a kouzelná truhla 1

Olinka a kouzelná truhla

Datum: 1. 3. 2021

V měsíci březnu bychom Vám rádi představili knihu Olinka a kouzelná truhla od oblíbeného českého spisovatele Petra Hugo Šlika.

Dogman a superkotě 1

Dogman a superkotě

Datum: 1. 2. 2021

V první polovině ledna vyšel nový díl velmi oblíbeného komiksu Dogman. A protože se tyto komiksy těší velké oblibě i u našich čtenářů, neváhali jsme a ihned ho pořídili do našeho knižního fondu. Čtvrté pokračování úspěšné série o hrdinovi se psí hlavou – Dogman a superkotě, pochází z pera amerického spisovatele a karikaturisty Dava Pilkeyho.

Vlak do zázračných světů 1

Vlak do zázračných světů

Datum: 20. 1. 2021

Do nového roku jsme pro Vás opět připravili širokou nabídku knižních novinek. Nejprve bychom Vám rádi představili knihu "Vlak do zázračných světů" od britského autora P. G. Bella.

Žirafa, Pelly a já  1

Žirafa, Pelly a já

Datum: 1. 12. 2020

V předvánočním čase Vám opět přinášíme plno knižních novinek. První z nich, kterou bychom Vám rádi doporučili, je veselá knížka "Žirafa, Pelly a já" od známého autora dětských knih Roalda Dahla.

Dárce 1

Dárce

Datum: 2. 11. 2020

První novinku, kterou Vám chceme představit, je kniha s názvem Dárce od americké spisovatelky Lois Lowry (rozené Lois Ann Hammersberg). Dárce je prvním dílem stejnojmenné tetralogie. Pojednává o dvanáctiletém Jonasovi, který žije ve světě, v němž neexistují války, zločiny, strach ani bolest.

Zobrazeno 1-30 ze 45

Rizika a nebezpečí

Mobilní aplikace

V obrazeGoogle playApp Store

Aktuální počasí

dnes, úterý 6. 6. 2023
jasno 23 °C 9 °C
středa 7. 6. zataženo 22/9 °C
čtvrtek 8. 6. jasno 24/10 °C
pátek 9. 6. polojasno 25/11 °C

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:18
DNES:101
TÝDEN:1113
CELKEM:1166520