rozšířené vyhledávání
cz

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Město Benátky nad Jizerou
Město
BENÁTKY nad Jizerou
Oficiální stránky města

Knižní novinky pro děti a mládež

Léto, kdy jsem zkrásněla 1

Léto, kdy jsem zkrásněla

Datum: 6. 8. 2020

Z novinek našeho fondu doporučujeme knihu s letní tematikou „Léto, kdy jsem zkrásněla“ od americké spisovatelky Jenny Han. Autorka se narodila a vyrůstala v Richmondu ve státě Virginia. Nyní žije v Brooklynu. Studovala na University of North Carolina at Chapel Hill a v New School in New York City získala titul MFA v Psaní pro děti.

Smíchula čaruje 1

Smíchula čaruje

Datum: 29. 4. 2020

Po dlouhém uzavření knihovny nás konečně můžete navštívit, a proto jsme si pro Vás připravili plno knižních novinek.
První novinkou, kterou Vám chceme představit, je kniha s názvem Smíchula čaruje od populární autorky Lenky Rožnovské, známé zejména díky pohádkám pro děti vycházejících v časopisu Sluníčko. Pohádky jsou samozřejmě vydávány i knižně a u nás v knihovně patří mezi ty nejoblíbenější.

Anna ze Zeleného domu 1

Anna ze Zeleného domu

Datum: 3. 3. 2020

V březnu bychom Vám rádi představili knížku „Anna ze Zeleného domu“ od autorky Lucy Maud Montgomreyové.

Černý merkurit 1

Prašina : Černý merkurit

Datum: 3. 2. 2020

V únoru bychom Vám rádi představili knihu Černý merkurit, druhý díl úspěšné série Prašina, od spisovatele Vojtěcha Matochy.

Deník malého poseroutky 14  „Na spadnutí“  1

Deník malého poseroutky 14

Datum: 2. 1. 2020

A je to tady! Nejnovější díl velmi populární série Deník malého poseroutky s názvem „Na spadnutí“ doputoval i do naší knihovny. A protože víme, jak moc se na příběhy Grega těšíte, pořídili jsme rovnou 2 výtisky, aby se na každého dostalo v co nejkratším čase.

Neotvírat! Kouše! 1

Neotvírat! Kouše!

Datum: 2. 12. 2019

V posledním letošním měsíci si Vám dovolujeme nabídnout knihu „Neotvírat! Kouše!“ od německé autorky Charlotte Habersack.
Charlotte Habersack se narodila roku 1966 v Mnichově, kde následně vyrůstala jako nejstarší ze tří sester. Její největší dětskou kratochvílí byla četba dobrodružných knih a v sedmi letech dokonce začala psát příběhy vlastní. Později studovala němčinu v Augsburgu a Mnichově a zároveň pracovala jako divadelní editorka. V současné době píše především romány pro děti a scénáře. Stále hodně čte a miluje cestování na svém motocyklu.

Čtyřlístek pro štěstí 1

Čtyřlístek pro štěstí

Datum: 1. 11. 2019

Jacqueline Wilsonová patří v oddělení pro děti a mládež mezi nejvíce půjčované autory, a proto jsme se rozhodli náš knižní fond obohatit o její další knihu, kterou je „Čtyřlístek pro štěstí“.
Jacqueline Wilsonová odmala tíhla k literatuře a svůj první román napsala již v devíti letech. V dospělosti nejprve pracovala v nakladatelství, poté strávila dva roky psaním článků do časopisů, ale nakonec se jí splnil její celoživotní sen a stala se úspěšnou spisovatelkou. Přestože je známá zejména díky knihám pro děti, za které získala mnoho ocenění, napsala také řadu detektivních románů a rozhlasových her. 

Meč a ptáček

Meč a ptáček

Datum: 1. 10. 2019

V prvním podzimním měsíci bychom Vás rádi seznámili s knihou „Meč a ptáček“, prvním dílem fantasy série „Kroniky Meče a ptáčka“. Její autorkou je Amy Harmonová, americká spisovatelka a novinářka, která má ke psaní blízký vztah už od svého mládí. Protože vyrůstala uprostřed ničeho, bez televize a jen se svými knihami a sourozenci, má dobře vyvinutý smysl pro to, jak má vypadat dobrý příběh.

Spider-Man: Velká moc, velká odpovědnost 1

Spider-Man: Velká moc, velká odpovědnost

Datum: 16. 9. 2019

Komiksy pro děti a mládež jsou čím dál populárnější.
Jedná se o unikátní žánr na pomezí literatury a výtvarného umění, který má v současné literatuře své důležité místo.
Tentokrát bychom Vám rádi představili další knihu z edice „Můj první komiks“ s názvem „Spider-Man: Velká moc, velká odpovědnost“. Edice nás seznamuje se světem superhrdinů světa Marvel a DC! Klasičtí superhrdinové zde přicházejí v příbězích vhodných i pro mladé a začínající čtenáře. Vhodné pro kluky i holky od sedmi let.

Zlodějský tanec 1

Zlodějský tanec

Datum: 1. 7. 2019

Máme tu opět letní prázdniny. Čekají na vás dva dlouhé měsíce dovolených, výletů, lenošení, her a zábavy. Ale nezapomeňte si přibalit s sebou do prázdninového batůžku také nějakou zajímavou knížku.

#

Catwoman

Datum: 3. 6. 2019

V červnu bychom rádi doporučili knížku „Catwoman“ z pera bestsellerové autorky Sarah J. Maasové. Spisovatelka je známá především díky neutuchající fantazii, kterou promítá do svých ság, které jsou oblíbené téměř po celém světě - Dvůr trnů a růží či Skleněný trůn si oblíbily desetitisíce čtenářů.

#

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Datum: 10. 5. 2019

V květnu představujeme novou knihu „Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny“.

#

Velikananánský krokodýl

Datum: 1. 4. 2019

Svět dětských knih je nesmírně bohatý na výjimečné příběhy, které v sobě snoubí hravost, vtip a nadsázku.

#

Opak starostí

Datum: 11. 3. 2019

V březnu bychom rádi představili knihu „Opak starostí“.

#

Lindbergh – dobrodružství létajícího myšáka

Datum: 5. 3. 2019

Do tradiční rubriky Knižní novinky pro děti a mládež jsme tentokrát vybrali titul „Lindbergh – dobrodružství létajícího myšáka“.

#

Největší přání

Datum: 10. 12. 2018

V předvánočním čase bychom rádi doporučili knížku „Největší přání“, kterou napsala oceňovaná spisovatelka a logopedka Ester Stará.

#

Pomeranče v podprsence

Datum: 5. 11. 2018

V listopadu bychom rádi představili knihu „Pomeranče v podprsence“.

#

Nejhorší děti na světě 2

Datum: 1. 10. 2018

Tento měsíc bychom si dovolili doporučit z nových knih fondu MěK Benátky nad Jizerou z oddělení pro děti a mládež titul „Nejhorší děti na světě 2“. Sbírku deseti strašliváckých historek, kterou napsal světoznámý britský šprýmař David Walliams a ilustrace nakreslil Tony Ross.

#

Prohnilé město

Datum: 3. 9. 2018

V měsíci září představujeme novou knihu Prohnilé město z oceňované fantasy série Šest vran.

Mobilní aplikace

V obrazeGoogle playApp Store

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 10
DNES: 746
TÝDEN: 1764
CELKEM: 272256