rozšířené vyhledávání
cz

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Město Benátky nad Jizerou
Město
BENÁTKY nad Jizerou
Oficiální stránky města

Knižní novinky pro dospělé

Zobrazeno 1-30 ze 46
Dům v podhradí

Dům v podhradí

Datum: 1. 10. 2019

V této rubrice bychom vám rádi představili knížku „Dům v podhradí“ od české autorky Jaroslavy Černé. Tato spisovatelka se narodila v r. 1959 v Hranicích na Moravě. Pracovala jako sociální pracovnice na MÚ v Hranicích. Po doplnění kvalifikace učila na soukromé škole a dále se věnovala soukromé výuce angličtiny. V r. 2006 vydala svůj první román. Celý život se zajímá o tajemné věci mezi nebem a zemí, mystika se proto objevuje i v jejích knihách.

#

Kořeny zla

Datum: 16. 9. 2019

Pro první podzimní měsíc jsme z knižních novinek z fondu MěK Benátky nad Jizerou vybrali anglickou detektivku „Kořeny zla“. Autorkou je Ann Granger (nar. 1939), která má na svém kontě okolo dvaceti detektivek a více než deset historických románů. Tato spisovatelka studovala němčinu a francouzštinu na Londýnské univerzitě, potom pracovala na britské ambasádě v Jugoslávii, Československu a Rakousku. Provdala se za svého kolegu z diplomatických služeb a odjela s ním do Zambie a Německa. Poté se spolu se svými dvěma dětmi natrvalo vrátili do Anglie.

Dietnikum 1

Dietnikum

Datum: 8. 8. 2019

Na závěr prázdnin jsme z nových knih z fondu MěK Benátky nad Jizerou vybrali titul „Dietnikum“ od české autorky Blanky Hoškové. Tato autorka se narodila v r. 1967 v Brně. V raném mládí se věnovala psaní poezie a přispívala do ženských časopisů. Po narození dcery se na jedenáct let literárně odmlčela. Poté se ke psaní vrátila a její knížky, jako např. „Láskobraní“, „Horko domácího krbu“, „Kamilenky“ atd., si oblíbilo mnoho čtenářek.

Byt v Paříži 1

Byt v Paříži

Datum: 1. 7. 2019

Pro první prázdninový měsíc jsme do této rubriky vybrali francouzský román „Byt v Paříži“. Autorem je Guillaume Musso (nar. 1974), který už v deseti letech prohlásil, že z něj jednou bude spisovatel. V devatenácti letech odjel na zkušenou do USA, kde prodával zmrzlinu. Zážitky z tohoto období ho později často inspirovaly v jeho literární tvorbě. Po návratu do Francie studoval a stal se profesorem ekonomie. Většina jeho knih byla zfilmována.

Tanec s nepřítelem – Válečné tajemství mojí rodiny 1

Tanec s nepřítelem – Válečné tajemství mojí rodiny

Datum: 24. 6. 2019

V letošním roce jsme do knihovního fondu zařadili titul „Tanec s nepřítelem – Válečné tajemství mojí rodiny“. Autorem je Paul Glaser (nar. r. 1947 v nizozemském Maastrichtu), který pracoval jako manažer a ředitel několika vzdělávacích a zdravotnických institucí. V r. 2002 se Paul Glaser účastnil konference pro ředitele nemocnic v Krakově, kde nikdy předtím nebyl. S několika kolegy se tedy domluvili, že si po ukončení konference ještě prohlédnou město, podívají se do nedalekých solných dolů a navštíví Osvětim a Březinku. Paul cítil, že se návštěvě koncentračního tábora intuitivně brání, ale kolegové ho přemluvili...

Ostrov kamélií 1

Ostrov kamélií

Datum: 10. 5. 2019

V těchto májových dnech si dovolíme z knižních novinek nabídnout romantický příběh „Ostrov kamélií“. Autorkou je Tabea Bachová, operní dramaturgyně, která se dnes věnuje pouze psaní. Vyrůstala v jižním Německu a ve Francii. V současné době žije s manželem v idylické vesnici ve Schwarzwaldu a často společně cestují do různých koutů světa. Dojmy z krásných míst jsou pro spisovatelku velkou inspirací pro její tvorbu.

„Mise zapomnění“ 1

„Mise zapomnění“

Datum: 1. 4. 2019

Vv dubnu bychom chtěli v rubrice Knižní novinky uvést španělský román „Mise zapomnění“. Autorkou je María Dueñasová (nar. 1964), profesorka anglického jazyka a literatury na Univerzitě v Murcii. V průběhu své kariéry vyučovala také na univerzitách v USA. V r. 2009 si získala přízeň čtenářů i kritiky svým románem „Čas mezi šitím“. Také druhý román – „Mise zapomnění“ – se stal bestsellerem. Pojednává o univerzitní profesorce Blance Pereové, která po rozpadu manželství hledá nový smysl života a ze zoufalství se rozhodne pro stipendijní pobyt na malé univerzitě v Kalifornii...

#

Trojboj s draky – Tomáš Slavata, náhradní táta, triatlonista a filantrop

Datum: 5. 3. 2019

V měsíci březnu bychom rádi z knižních novinek představili titul od Lenky Vrtiškové Nejezchlebové „Trojboj s draky – Tomáš Slavata, náhradní táta, triatlonista a filantrop“.

#

Karneval paměťových buněk

Datum: 5. 2. 2019

Vážení čtenáři,

#

První republika

Datum: 28. 1. 2019

Vážení čtenáři,

#

Chceš-li rozesmát pánaboha

Datum: 17. 12. 2018

Tentokrát bychom rádi představili knížku Michaela Třeštíka „Chceš-li rozesmát pánaboha“.

#

Farmářova žena

Datum: 26. 11. 2018

Vážení čtenáři,

#

Johana

Datum: 29. 10. 2018

Vážení čtenáři,

#

Sezdány válkou

Datum: 17. 9. 2018

Vážení čtenáři,

#

Hon na motýly

Datum: 6. 8. 2018

Vážení čtenáři,

#

Hotýlek

Datum: 2. 7. 2018

Vážení čtenáři,

#

Kouzelný náramek

Datum: 18. 6. 2018

V měsíci červnu bychom rádi představili knihu „Kouzelný náramek“ od Violy Shipmanové. Jedná se o americkou prózu pro ženy.

#

Sběrná kniha – Helena Třeštíková v rozhovoru s Pavlem Kosatíkem

Datum: 31. 5. 2018

Vážení čtenáři,

#

Marie Terezie – záhady a mystéria

Datum: 30. 4. 2018

V roce 2017 uplynulo 300 let od narození Marie Terezie, arcivévodkyně rakouské, královny uherské a české, markraběnky moravské atd.

#

Vánoce po francouzsku

Datum: 12. 2. 2018

Vážení čtenáři,

#

Povídky na tělo

Datum: 26. 1. 2018

Vážení čtenáři,

#

O květině

Datum: 18. 12. 2017

Vážení čtenáři,

#

Zmizela v mlze

Datum: 6. 11. 2017

Vážení čtenáři,

#

Spálená křídla

Datum: 9. 10. 2017

Teno měsíc bychom si dovolili doporučit z nových knih fondu MěK Benátky nad Jizerou titul od české autorky Karly Kubíkové - „Spálená křídla“.

#

Italské boty

Datum: 15. 9. 2017

V září jsme do této rubriky vybrali z nových knih z fondu MěK Benátky nad Jizerou titul „Italské boty“ od švédského spisovatele Henninga Mankella (1948-2015).

#

Marie a Magdalény

Datum: 3. 7. 2017

Pro první prázdninový měsíc jsme vybrali z nových knih titul „Marie a Magdalény“ od Lenky Horňákové-Civade (1971).

#

Měsíční svit nad Paříží

Datum: 2. 6. 2017

Na měsíc červen jsme do rubriky Knižní novinky vybrali titul „Měsíční svit nad Paříží“ od kanadské autorky Jennifer Robsonové, která píše historické romány pro ženy.

#

Bláto a mršiny

Datum: 10. 5. 2017

V květnu uvádíme v rubrice Knižní novinky anglickou detektivku „Bláto a mršiny“.

#

Poprask v sýrové uličce

Datum: 18. 4. 2017

Pro měsíc duben jsme do rubriky Knižní novinky zařadili titul „Poprask v sýrové uličce“ od Roberta Fulghuma.

#

Ledové objetí

Datum: 21. 3. 2017

Na měsíc březen jsme z nových knih fondu MěK Benátky nad Jizerou vybrali titul „Ledové objetí“.

Zobrazeno 1-30 ze 46

Mobilní aplikace

V obrazeGoogle playApp Store

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Bouřka v říjnu třebas malá, sotva na to zima stálá.

Pranostika na akt. den

Na svatou Voršilu se má zelí klidit domů, jinak na ně Šimon a Judy nechá napadnout sníh.