rozšířené vyhledávání
cz

Překlad (translations)

Město Benátky nad Jizerou
Město
BENÁTKY nad Jizerou
Oficiální stránky města

Muzeum nesplněných slibů

Muzeum nesplněných slibů 1

V říjnové rubrice knižních novinek bychom chtěli představit knížku „Muzeum nesplněných slibů“, kterou napsala Elizabeth Buchan. Tato britská autorka vystudovala angličtinu a historii, poté začala pracovat v nakladatelství Penguin Books. Po svatbě a narození dvou dětí působila v nakladatelství Random House, než se z ní stala spisovatelka na plný úvazek. Její krátké povídky vysílá rádio BBC4 a vycházejí i v mnoha časopisech. Elizabeth Buchan je patronkou knižních festivalů a předsedkyní různých literárních soutěží.

„Muzeum nesplněných slibů“ je román, který se odehrává v několika časových rovinách. Hlavní postava – Laure Carlyleová, která je po matce Francouzka a po otci Angličanka, strávila nějaký čas v 80. letech minulého století v Československu a v roce 1996 pobývala v Berlíně. Zkušenosti, zážitky a lásku z tohoto období v sobě Laure léta skrývá. Na své city se snaží zapomenout. Po návratu do Francie se seberealizuje jako kurátorka v muzeu, které je zaměřeno na vzpomínky a nesplněné sliby. Laure tak její práce odvádí od tichého smutku, ale zároveň jí často připomene její vlastní minulost.
Upozorníme také na další nové tituly – např. „Zážitky z karantény“ (Halina Pawlowská), „Svedu to na tebe“ (Lucie Šilhová), „Baletky“ (Miřenka Čechová), „Toulky krajem Orlických hor“ (Jiří Mach), „Nevinným se neodpouští“ (Dominik Dán), „Keltské impérium“ (Clive Cussler)…
Příjemné chvíle ve společnosti knih!

Datum vložení: 1. 10. 2020 16:03
Datum poslední aktualizace: 1. 10. 2020 16:23
Autor: Stanislava Čákorová

Mobilní aplikace

V obrazeGoogle playApp Store

Aktuální počasí

dnes, neděle 5. 2. 2023
oblačno 2 °C -2 °C
pondělí 6. 2. oblačno 1/-3 °C
úterý 7. 2. jasno 1/-4 °C
středa 8. 2. jasno 2/-4 °C

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:4
DNES:179
TÝDEN:0
CELKEM:1064243