rozšířené vyhledávání
cz

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Město Benátky nad Jizerou
Město
BENÁTKY nad Jizerou
Oficiální stránky města

Kořeny zla

Kořeny zla

Pro první podzimní měsíc jsme z knižních novinek z fondu MěK Benátky nad Jizerou vybrali anglickou detektivku „Kořeny zla“. Autorkou je Ann Granger (nar. 1939), která má na svém kontě okolo dvaceti detektivek a více než deset historických románů. Tato spisovatelka studovala němčinu a francouzštinu na Londýnské univerzitě, potom pracovala na britské ambasádě v Jugoslávii, Československu a Rakousku. Provdala se za svého kolegu z diplomatických služeb a odjela s ním do Zambie a Německa. Poté se spolu se svými dvěma dětmi natrvalo vrátili do Anglie.

Děj knížky „Kořeny zla“ se odehrává na anglickém venkově. V Křivém lese je nalezena mrtvola a na první pohled se jedná o sebevraždu. Ovšem mrtvého shodou okolností jako první objevil patolog Tom Palmer, který se ten den rozhodl pro zdravotní procházku v přírodě. Záhy je jasné, že se situace kolem nebožtíka bude komplikovat. Z místních nikdo nic neviděl a neslyšel. A výpovědi svědků se mění a rozcházejí…

Pro podzimní večery bychom mohli z nových knih nabídnout také např.: „O trůn i o život“ (Jan Bauer),

„Johana z Rožmitálu“ (Jiří Hanibal), „Beru to na sebe“ (Lucie Šilhová), „Kdo neharaší, není chlap“ (Marcela Mlynářová), „Klíč k Rebece“ (Ken Follett), „Nutné lži“ (Diane Chamberlainová).

Všem žákům, studentům, pedagogům a rodičům přejeme příjemný začátek nového školního roku.

Datum vložení: 16. 9. 2019 15:46
Datum poslední aktualizace: 7. 10. 2019 15:31
Autor: Správce Webu

Mobilní aplikace

V obrazeGoogle playApp Store

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 6
DNES: 654
TÝDEN: 5052
CELKEM: 269850