rozšířené vyhledávání
cz

Překlad (translations)

Město Benátky nad Jizerou
Město
BENÁTKY nad Jizerou
Oficiální stránky města

Kdo šije u Podolské?

Kdo šije u Podolské? 1

V knižních novinkách pro březen uvádíme titul Lucie Hlavinkové „Kdo šije u Podolské?“. Tato spisovatelka se narodila a celý život žije v Brně. Na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity vystudovala obor historie – religionistika a dnes se věnuje výuce, překladům a psaní. Je autorkou knih pro děti a historických románů pro dospělé.

Román „Kdo šije u Podolské?“ vypráví o osudu slavného salonu v padesátých letech minulého století. Je to trpký příběh, ve kterém čtenáři sice naleznou světlé okamžiky lásky, souznění, přátelství a pochopení, ale strachu, beznaděje, smutku, podlézavosti, vypočítavosti a také tvrdého vystřízlivění je tu víc. S touto knihou se čtenář přenese nejen do sklíčené atmosféry bývalé firmy Hany Podolské, ale také do doby, kdy se neztrácela pouze elegance, ale hlavně svoboda a bohužel i lidé…
Z dalších nových knih z fondu MěK Benátky nad Jizerou zmíníme např.:  „Kočárová cesta“ (Jana Klimečková), „Nebe voní tebou“ (Eva Hrašková), „Jednou nohou v hrobě“ (Dominik Dán), „Lustr pro papeže“ (Jan Tománek), „Kletba Vikingů“ (Shirley Waters), „Osobní asistentka“ (Renée Knight).

 

Datum vložení: 3. 3. 2020 11:57
Datum poslední aktualizace: 3. 3. 2020 11:59
Autor: Stanislava Čákorová

Mobilní aplikace

V obrazeGoogle playApp Store

Aktuální počasí

dnes, neděle 5. 2. 2023
oblačno 2 °C -2 °C
pondělí 6. 2. oblačno 1/-3 °C
úterý 7. 2. jasno 1/-4 °C
středa 8. 2. jasno 2/-4 °C

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:4
DNES:178
TÝDEN:0
CELKEM:1064242