rozšířené vyhledávání
cz

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Město Benátky nad Jizerou
Město
BENÁTKY nad Jizerou
Oficiální stránky města

Dietnikum

Dietnikum 1

Na závěr prázdnin jsme z nových knih z fondu MěK Benátky nad Jizerou vybrali titul „Dietnikum“ od české autorky Blanky Hoškové. Tato autorka se narodila v r. 1967 v Brně. V raném mládí se věnovala psaní poezie a přispívala do ženských časopisů. Po narození dcery se na jedenáct let literárně odmlčela. Poté se ke psaní vrátila a její knížky, jako např. „Láskobraní“, „Horko domácího krbu“, „Kamilenky“ atd., si oblíbilo mnoho čtenářek.

Také „Dietnikum“ vypráví o každodenních radostech a starostech několika mladých žen – kamarádek, které se začaly scházet u jedné z nich na zahradě ve vilové čtvrti v Brně. Řeší společně problémy s dětmi, s partnery, s prarodiči, v zaměstnání. Některé momenty jsou úsměvné. Někdy ale v životě dochází k situacím, kdy jsou kamarádky vděčné za pomoc, radu, pochopení a možná i oprávněnou kritiku od těch druhých.

Ke čtení bychom chtěli nabídnout také „Případ podezřelého arcibiskupa“ (Stanislav Češka), „Těžká noc“ (Lenka Lanczová), „Zlodějka mýho táty“ (Petra Hůlová), „Chladnokrevně“ (Robert Bryndza), „Nevěřte tomu“ (Charlie Donlea), „Stoletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět“ (Jonas Jonasson) a další.

Dramatik, prozaik a básník Oscar Wilde (1854 – 1900) prohlásil: „Ten, kdo čte, žije s každou další knihou život navíc. Kdo nečte, má jen ten svůj.“

Přejeme příjemný zbytek léta ve společnosti pěkných knih.

Datum vložení: 8. 8. 2019 11:53
Datum poslední aktualizace: 1. 10. 2019 14:16
Autor: Správce Webu

Rizika a nebezpečí

Aktuální počasí

dnes, pátek 3. 4. 2020
8 °C 2 °C
sobota 4. 4. 9/2 °C
neděle 5. 4. 13/3 °C
pondělí 6. 4. 16/6 °C

Mobilní aplikace

V obrazeGoogle playApp Store

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 6
DNES: 34
TÝDEN: 5884
CELKEM: 156748