rozšířené vyhledávání
cz

Překlad (translations)

Město Benátky nad Jizerou
Město
BENÁTKY nad Jizerou
Oficiální stránky města

Byt v Paříži

Byt v Paříži 1

Pro první prázdninový měsíc jsme do této rubriky vybrali francouzský román „Byt v Paříži“. Autorem je Guillaume Musso (nar. 1974), který už v deseti letech prohlásil, že z něj jednou bude spisovatel. V devatenácti letech odjel na zkušenou do USA, kde prodával zmrzlinu. Zážitky z tohoto období ho později často inspirovaly v jeho literární tvorbě. Po návratu do Francie studoval a stal se profesorem ekonomie. Většina jeho knih byla zfilmována.

V napínavé knize „Byt v Paříži“,  ve které autor často uvádí kapitoly citátem, jako např. „Paříž je vždycky dobrý nápad“ (Audrey Hepburn), svede osud dohromady unavenou policistku Madeline a nevrlého amerického spisovatele. Nedopatřením si oba dva pronajmou stejný byt v předvánoční hektické Paříži. Původně si plánovali klid, samotu a relaxaci. A náhle jsou nuceni trávit nějaký čas společně. Byt má své zvláštní kouzlo, před pár lety patřil slavnému malíři, který po sobě zanechal tajemství v podobě cenných obrazů. Madeline a Gaspard začnou záhadu obrazů rozplétat – a jejich životy už nebudou jako dřív…

Také bychom chtěli nabídnout další novinky z fondu MěK Benátky nad Jizerou: „Grófka“ (Lenka Civade), „Čas krkavčích hodů“ (Tomáš Sterneck), „Láska pro samouky“ (Barbora Šťastná), „Čas psychopatů“ (Radkin Honzák), „Přiveď mě zpátky“ (B. A. Paris), „Ledový dech“ (Diana Gabaldon), „Dobrá matka“ (Sinéad Moriarty).

Krásný čas prázdnin!

Datum vložení: 1. 7. 2019 11:07
Datum poslední aktualizace: 1. 10. 2019 14:24
Autor: Správce Webu

Mobilní aplikace

V obrazeGoogle playApp Store

Aktuální počasí

dnes, neděle 5. 2. 2023
oblačno 2 °C -2 °C
pondělí 6. 2. oblačno 1/-3 °C
úterý 7. 2. jasno 1/-4 °C
středa 8. 2. jasno 2/-4 °C

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:6
DNES:158
TÝDEN:0
CELKEM:1064222